Pyromagic & MUSIC Wave - 07.08.2010 - 08.08.2010 Szczecin
Pyromagic & MUSIC Wave
5,0 /2
Miejsce imprezy

Wały Chrobergo

Szczecin

Impreze dodał
6262
Odwiedzin
5,0
Ocena
2
Głosów
W tym roku, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic 2010, wyjątkowe pokazy fajerwerków zaprezentują trzy firmy mogące pochwalić się sukcesami w konkursach i widowiskach na całym świecie:
- Hanwha Corporation Fireworks (Korea Południowa)
- Forward Fireworks Company Ltd. (Chiny)
- Intermede (Francja)

Ognie sztuczne będą odpalane z barek zacumowanych przy Wyspie Grodzkiej. Każdy pokaz będzie składał się z dwóch części i trwał 18 minut:
I. Pierwsze 3 minuty prezentacji, w związku z obchodami Roku Chopinowskiego, odbędą się do muzyki kompozytora – Scherzo b-moll op.31 nr 2.
II. Kolejne 15 minut pokazu do muzyki zaproponowanej przez uczestnika festiwalu.

Nagrodą dla zwycięzcy festiwalu będzie Puchar Prezydenta Miasta Szczecina przyznany w dwóch kategoriach: za najlepszą ilustrację muzyki Fryderyka Chopina oraz za najlepszy pokaz sztucznych ogni.

Dodatkową atrakcją na zakończenie festiwalu w Szczecinie będzie 8-minutowa prezentacja fajerwerków wykonana przez organizatora technicznego, którym jest Surex – Firma Rodzinna z Bielska-Białej.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Międzynarodowemu Festiwalowi Ogni Sztucznych Pyromagic towarzyszyć będzie Festiwal Muzyki Elektronicznej MUSIC Wave – Szczecin Live, który jest głównym obiektem naszego zainteresowania. Pokazy fajerwerków przeplatane będą koncertami artystów z Polski i z zagranicy.

Na specjalnej scenie na wodzie wystąpią:
- Aquavoice – kompozytor, syntezatorzysta, realizator dźwięku, artysta plastyk. Laureat plebiscytu „Top Tlen 2001” Programu III Polskiego Radia.
- Marek Biliński – kompozytor, wirtuoz multiinstrumentalista, autor wielu syntezatorowych przebojów oraz twórca muzyki ilustracyjnej. Od połowy lat 80-tych czołowa postać polskiej el-sceny.
- Polaris – kompozytor, syntezatorzysta. Występuje i nagrywa także jako Scamal.
- Wolfram Spyra i Roksana Vikaluk – nowy, fascynujący duet niemiecko-ukraiński, który swoim repertuarem pragnie zaskoczyć i podbić serca szczecińskiej publiczności.
- DJ Insect i DJ Samuel Wilde – wybitne postacie polskiej sceny klubowej. Ich muzyczny smak gwarantuje wyśmienitą zabawę.

Na tym jednak nie koniec atrakcji bowiem na mieszkańców i turystów czekają nie tylko dwie noce pełne wrażeń, ale również imprezy towarzyszące: jarmark rozmaitości, szczeciński wyścig jachtów, Turniej Dzielnic na Smoczych Łodziach, gry i konkursy dla dzieci.

Całość odbędzie się w najbardziej reprezentacyjnym punkcie miasta - Wałach Chrobrego.
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.