Boogie Brain presents: Catz'n'Dogz Escape From Zoo Release Party - 30.10.2010 Szczecin
Boogie Brain presents: Catz'n'Dogz Escape From Zoo Release Party
5,0 /2
Miejsce imprezy
City Hall

City Hall

3 Maja 18
70-215 Szczecin

Impreze dodał
2481
Odwiedzin
5,0
Ocena
2
Głosów
Szczecińskiego duetu Catz 'N Dogz nie trzeba już nikomu przedstawiać. W ciągu trzech lat działalności Wojtek Tarańczuk i Grzesiek Demiańczuk stali się najciekawszymi przedstawicielami polskiej muzyki tanecznej na świecie. Dobitnym tego dowodem jest drugi album zespołu "Escape from Zoo", pokazujący, że szczecinianie są w jeszcze lepszej formie niż poprzednio. W najbliższą sobotę będziecie mogli się o tym przekonać na własne uszy, bo Catz 'N Dogz zagrają live act w klubie City Hall w ramach imprezy towarzyszącej festiwalowi "Boogie Brain".

Ostatnimi występami w Stanach Zjednoczonych i Europie Catz 'N Dogz promują właśnie swój najnowszy album. "Escape from Zoo" został gorąco przyjęty na całym świecie, o czym świadczyć może chociażby tytuł "albumu miesiąca" w "International DJ Magazine", okładka hiszpańskiej edycji "Dj Mag" czy liczne wywiady dla polskich i zagranicznych wydawnictw. Nie ma się co dziwić, różnorodnym brzmieniom z nowego albumu trudno się oprzeć.
Ceniący sobie deep-housowe brzmienia nie będą zawiedzeni. Już pierwszy numer z płyty ("5-10-15") utrzymany jest w tym stylu i dodatkowo wspierany afrykańskimi instrumentami i wokalnymi samplami dziewczęcego chórku. W deep-housowym rytmie utrzymany jest też kolejny kawałek "Poranek Organek", tu jednak towarzyszą jazzowe partie instrumentów dętych. Na płycie jest i nieco czarnych brzmień - jazzowa gitara w "Everything Is Sexual" i gorący soul w numerze "Long Way". Wojtek i Grzesiek nie zapomnieli również o tech-housie, który towarzyszył im jeszcze w czasach, gdy występowali jako 3channels. Przykładem jest "Warsaw by Night" - bardzo dynamiczny numer, w którym prym wiodą syntezatory.

Catz'n'Dogz eksperymentuje również z głebokimi basowymi dźwiekami. Na płycie znajdują się dwa kawałki, które o tym świadczą - "Pets gone wild" oraz "Only for a moment". Zresztą w jednym z wywiadów, na pytanie, dlaczego warto kupić nową płytę, Grzesiek odpowiada: "Bo jest na niej jeden dubstepowy kawałek".

Na szczecińskiej imprezie Catz 'N Dogz wystąpi wraz z wokalistą Frederikiem Nnajim. Warm up zapewnią Mario (Family Groove), Daniel Zachodni i Dubadub. Pojawią się też niespodzianki od ekipy Boogie Brain.
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.