Widowiskowa Ellen Allien
Widowiskowa Ellen Allien Ellen Allien, podobnie jak Apparat, również postanowiła wydać materiał, który wcześniej służył jako ścieżka dźwiękowa. "LISm", najnowszy krążek artystki, to bowiem odświeżona wersja muzyki napisanej specjalnie na pokaz "Drama per Musica".

Ellen Fraatz znana bardziej jako Ellen Allien to jedna z najważniejszych postaci na niemieckiej scenie klubowej. Swoją muzyczną przygodę rozpoczęła już na początku lat 90-tych, po powrocie z Londynu do Berlina. W 1992 roku została rezydentem takich klubów jak Bunker, Tresor czy E-Werk. Ponadto zaczęła prowadzić własną audycję radiową w Kiss-FM, pod nazwą "Braincandy". Taką nazwę nosił również jej pierwszy label. Jednak jego popularność nie była duża i w 1997 roku wydany został ostatni tytuł w katalogu tego wydawnictwa.
W tym samym czasie Ellen zaczęła organizować serię imprez pod nazwą "BPitch". Popularność tych imprez sprawiła, że w 1999 roku powołała do życia kolejny label BPitch Control. Stała się ona jedną z najciekawszych wytwórni sceny EDM, dzięki doskonałemu zmysłowi muzycznemu Ellen. To właśnie tutaj swoje kariey rozpoczęli tacy artyści jak: TokTok, Sascha Funke, Paul Kalkbrenner czy Modeselektor.

Ellen Allien to jednak przede wszystkim DJ'ka i producentka. Jej debiutancki album ukazał się w 2001 roku i nosił tytuł "Stadtkind". Dwa lata później do sprzedaży trafił krążek "Berlinette". Oby dwa albumy to hołd oddany Berlinowi, miastu z którym artystka do dziś jest silnie związana.
W 2005 roku ukazał się jej trzeci studyjny album zatytułowany "Thrills", a rok później pierwszy długogrający krążek nagrany w duecie. "Orchestra of Bubbles" to wynik współpracy z Apparatem, który gościnnie pojawiał się już we wcześniejszych produkcjach artystki.
Ostatnie dwa krążki Ellen to wydany w 2008 roku "Sool" i "Dust" z 2010 r. Warto dodać, że wszystkie wymienione płyty zostały wydane w BPitch Control. Poza studyjnymi albumami, Ellen ma na swoim koncie mnóstwo kompilacji. Najważniejsze z nich to "Remix Collection", czyli zbiór jej dziesięciu autorskich remiksów; "Flieg Mit Ellen Allien", "Weiss.Mix" i "My Parade", wydanych w BPitch, na których zademonstrowała swoje doskonałe wyczucie muzyczne czy wydane dla najpopularniejszych klubów "Fabric 34" i "Watergate 05".

22 lutego wydany zostanie kolejny studyjny album zatytułowany "LISm". Jednak ta płyta różnić się będzie od poprzednich krążków. Gdy Alexandre Roccoli i Sevérine Rième, dwaj choreografowie, poprosili Ellen o to czy mogłaby napisać ścieżkę dźwiękową dla ich przedstawienia "Drama per Musica", Ellen już rozważała napisanie czegoś podobnego. Nowe dzieło było bardziej muzyczną podróżą niż koncepcyjnym albumem, w którym elementy przechodzą płynną zmianę, jednocześnie jednocząc różne style muzyczne znane z DJ'skich setów Ellen. Przedstawienie odbyło się 7 marca 2011 roku, jako część Spectacles Vivants Festival w Pompidou Centre w Paryżu. Po roku Ellen zdecydowała się na odświeżenie tego projektu. Niektóre motywy pozostały bez zmian, inne uległy przedłużeniu. Tak powstał "LISm", rezultat bardzo osobistego i emocjonalnego podejścia do muzyki. To ścieżka dźwiękowa który wyczarowuje w sercu, umyśle i duszy słuchacza niewypowiedziane niewypowiedziane muzyczne królestwa. Poniżej fragmenty nowego krążka:
0,0 /0
Data publikacji: 2013-01-18
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.