VA - Dancing With Love Paradox (Danza Macabra Records)
VA - Dancing With Love Paradox (Danza Macabra Records) "Dancing With Love Paradox" to tytuł, wydanej przez słoweński duet producencki Danza Macabra, epki. Znalazły się na niej cztery utwory, producentów różnych stylów muzycznych, pochodzących z różnych zakątków Europy. Jak więc brzmi to nietypowe wydawnictwo?

  • Artysta: VA
  • Tytuł: Dancing With Love Paradox
  • Label: Danza Macabra Records
  • Nr katalogowy: DMR009
  • Format: Digital
  • Kraj wydania: Słowenia
  • Data wydania: 15-05-2012
  • Gatunek: Tech House, Deep House


Tracklista:
1. Axel Bartsch - In Love (Original Mix)
2. Parlac - Chp (Original Mix)
3. SCSI-9 - From East To West (Original Mix)
4. Silence - Electricity (Danza Macabra Remix)

Słowenia już od jakiegoś czasu staje się krajem wiodącym prym w muzyce klubowej, wśród krajów tzw. Europy Wschodniej. Do wschodzących gwiazd na rodzimym, ale również międzynarodowym rynku muzyki klubowej, należy duet Danza Macabra, który, nakładem swojego wydawnictwa Danza Macabra Records, wydał epkę "Dancing With Love Paradox", na której pojawili się goście z zagranicy.

Na epce tej znalazły się cztery kawałki różnych artystów. Pierwsza pozycja to "In Love", której autorem jest Axel Bartsch. Utwór niezwykle eklektyczny, z hipnotycznym wręcz bitem i urzekającym house'owym samplem wokalnym. Kompozycja doskonale łączy ze sobą minimalistyczne techno z funkowym polotem. Kolejny numer nosi dość enigmatyczny tytuł "Chp". Stoi za nim, hamburski producent i DJ, Parlac. Klasyczne brzmienie padów, delikatne brzmienie perkusji połączone z szeptem oraz intensywny bass, tworzą niezwykle głęboką kombinację brzmieniową. Świetna deep-house'owa pozycja, idealna na klubowe parkiety. Kolejna pozycja, patrząc na tytuł, to niemal muzyczny manifest. "From East To West" to utwór rosyjskiej formacji SCSI-9 i nie tylko tytuł świadczy tutaj o muzycznych aspiracjach, ale przede wszystkim brzmienie utworu. Ten kolejny deep-house'owy numer, to doskonały przykład na to, że w muzyka klubowa doskonale łączy ludzi z różnych zakątków Europy. Ostatnia pozycja to remiks Danza Macabra do utworu "Electricity" duetu Silence. Mocny tech-house'owy duet z energetycznym breakiem i dość mrocznym klimatem, który zawdzięcza głównie specyficznemu brzmienia pianina. Ta doskonała produkcja wieńczy epkę i jednocześnie sprawia, że słuchacz ma ochotę zacząć tę trzydziestominutową muzyczną podróż od początku.

"Dancing With Love Paradox" to doskonały dowód na to, że jeżeli tworzy się muzykę z pasją, to przestają być istotne wszelkie bariery, zarówno te geograficzne jak i te stylistyczne. Muzyka, podobnie jak miłość, nie znosi ograniczeń i podziałów i czym usilniej się je narzuca, tym bardziej widać ich bezużyteczność. I to jest chyba największy paradoks.
5,0 /2
Data publikacji: 2012-05-18
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.