Till Von Sein o sobie, muzyce, rodzinie i piłce nożnej
Till Von Sein o sobie, muzyce, rodzinie i piłce nożnej Festiwal Boogie Brain coraz bliżej a my już dziś mamy dla Was wywiad z jedną z gwiazd tego wydarzenia - Till Von Sein`em.

Cześc Till. Dzięki, że znalazłeś parę chwil dla mnie. Wyobrażam sobie, że nie jest to takie łatwe, gdyż sporo pracujesz aktualnie a do tego żona, dziecko...

Nie no spoko, jak mogę pogadać to czemu nie :)

To powiedz co tam nowego u Ciebie ? Widzę po Twoim kalendarzu na Myspace, że nie próżnujesz. Jak wszystkie te zajęcia, pracę nad muzyką, podróże itd. godzisz z prywatnym życiem? Masz przecież żonę, niedawno zostałeś ojcem.

Hmm..dobre pytanie - sam też je sobie zadaję czasem hehe :) Poza tym wszystkim, co wymieniłeś mam za dnia jeszcze sporo innych zajęć, które są również lub nawet bardziej wymagające. Ale szczerze mówiąc muzyki np. nie robię raczej w trakcie takich dni, bo im po prostu jestem bardziej zajęty, tym mój umysł jest mniej kreatywny i wiem to dobrze, więc nic na siłę. Oprócz tego jak wspomniałeś żona - ale ona też jest strasznie zabiegana i dziecko, któremu obydwoje oddajemy większość swojego wolnego czasu i cieszymy się wtedy razem wspólnymi chwilami, co dla mnie jest niesamowite.

W tym roku będziemy mogli usłyszeć Cię w Szczecinie na Festiwalu Boogie Brain, ale w naszym mieście grałeś już chociażby w Mezzoforte z chłopakami z 3Channels. Sam tańczyłem na tej imprezie i pamiętam, że było bardzo fajnie. A jak Ty wspominasz zarówno występ w Mezzo jak i sam pobyt czy ogólnie pobyty w Polsce?

Zawsze miałem bardzo miłe doświadczenia z Polską. Z każdym występem, w każdym mieście Waszego kraju, w którym grałem było naprawdę fajnie. A w tym roku tak- gram na Boogie Brain, co dla mnie będzie również okazją do spotkania się z przyjaciółmi z 3Channels właśnie i Pol_On, z którymi się znamy i lubimy a przez życie, jakie prowadzimy stosunkowo rzadko mamy okazję zobaczyć się razem.

Zawsze chciałem Cię zapytać co Ciebie skłoniło i dlaczego przerzuciłeś się z hip-hop`u, w którym się niegdyś tak systematycznie udzielałeś (rymowałeś, rapowałeś itp.) na muzykę elektroniczną. Co zaważyło na takiej decyzji?

W 1998r. zacząłem słuchać coraz więcej house`u i zacząłem go grać po prostu tak jakoś wyszło. Ale nadal słucham w domu sporo rapu i wciąż czuję miłość do tej muzyki oraz kultury z nią związanej. Fajnie też połączyć na scenie obydwa nurty, od razu udziela się dobra atmosfera.

Wiem, że współpracujesz z wieloma artystami na świecie. Powiedz mi z którymi pracuję Ci się najlepiej? W szczególności chciałem zapytać o naszych rodzimych chłopaków z 3Channels - planujecie coś wyrzeźbić razem w najbliższym czasie?

O tak, zrobiliśmy niedawno remiks dla naszego dobrego przyjaciela, który zresztą też pochodzi z Polski - Adama Port`a. Ja osobiście bardzo chętnie siadam do wspólnej pracy z Grześkiem i Wojtkiem oraz ogólnie bardzo szanuję ich zarówno ja, jak i ich fani. Niektórzy nawet widzę szaleją za tymi ich zwierzęcymi etykietami jako Catz`n`Dogz haha:) Ale jak już wspomnieliśmy obydwaj - nie zawsze mam tyle czasu, ile bym chciał niestety, ale mam wielką nadzieję, że w najbliższym czasie będzie kilka okazji by znów razem usiąść do jakiegoś wspólnego projektu.

A powiedz Till jak Ci się mieszka w Berlinie? Czy jest on taki kolorowy i fajny jak wszyscy naokoło mówią, czy masz może jakąś własną opinię na ten temat?

Aktualnie Berlin jest dla mnie najlepszym miastem, a już na pewno w Europie. Możesz w nim zrobić w zasadzie wszystko, ale nie wszystkiego potrzebuję w tej chwili :) Samo miasto oferuję bardzo wiele rzeczy i każdy znajdzie tu coś dla siebie... a to, że akurat nasza piłka nożna jest do dupy i nie mamy plaży to nic takiego jak dla mnie hehe:)

Ciekawa opinia haha:) A jak oceniasz szanse niemieckiej reprezentacji na obecnym Mundialu?

Oj naprawdę nie wiem. Zapytaj mnie w sobotę, hehe (Niemcy grają wówczas mecz ćwierćfinałowy z Argentyną, przyp. red.)

Z tego co zapewne wiesz, tym razem w naszym mieście zagrasz na dużej, masowej imprezie, na otwartej przestrzeni. A powiedz, sam osobiście lubisz takie eventy, czy raczej preferujesz mniejsze, kameralne kluby?

Generalnie wolę kluby, ponieważ lubię widzieć i grać dla ludzi, mieć z nimi kontakt i tworzyć tą specyficzną, klubową atmosferę.

Czy możesz zdradzić nam czego możemy spodziewać się po Till Von Sein`ie na festiwalu Boogie Brain oraz w najbliższej przyszłości?

W sumie to nie wiem... na pewno nie będę próżnował a co będzie to zobaczymy. Co do samego mnie, jako artysty na moje konto w najbliższym czasie wpiszą się jeszcze EP`ki robione aktualnie z takimi artystami jak Tigerskin czy Chopstick oraz wspólne remiksy z nimi właśnie. Poza tym imprezy, imprezy i jeszcze raz imprezy - nastały dobre czasy.

Super! Życzę Ci powodzenia we wszystkim, dzięki za rozmowę i do zobaczenia w Szczecinie na Boogie Brain.

Dzięki również. Widzimy się na miejscu :)


Rozmawiał Michał Kawka (Flick'n'Scrape)


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.
4,4 /10
Data publikacji: 2010-07-02
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.