Szczecińskie fajerwerki przy akompaniamencie muzyki elektronicznej
Szczecińskie fajerwerki przy akompaniamencie muzyki elektronicznej Muzyka elektroniczna najwyższych lotów towarzyszyć będzie kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic & Music Wave, który odbędzie się już w najbliższy weekend 13-14 sierpnia na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwal Ogni Sztucznych Puromagic zobaczymy trzy prezentacje konkursowe przygotowane przez firmy pirotechniczne z Chorwacji, Czech i Australii. Ognie sztuczne będą odpalane z barek zacumowanych przy Wyspie Grodzkiej. Każdy pokaz będzie składać się z dwóch części i trwać nie krócej niż 18 minut. Pierwsze 3 minuty prezentacji odbędą się do muzyki Edwarda Griega „W Grocie Króla Gór”, a kolejne 15 do muzyki wybranej przez uczestników festiwalu.

Dodatkową atrakcją na zakończenie festiwalu będzie 8-minutowa prezentacja fajerwerków wykonana przez organizatora technicznego, którym jest SUREX – Firma Rodzinna z Bielska-Białej.

Podobnie jak w ubiegłych latach pokazy przeplatane będą koncertami artystów występujących w ramach Festiwalu Muzyki Elektronicznej MUSIC Wave - Szczecin Live. Nowością będzie jeszcze jedno wydarzenie towarzyszące – widowiskowe zawody strażackie Szczecin Firefighter Challenge 2011!To właśnie towarzyszący tej imprezie Festiwalu Muzyki Elektronicznej MUSIC Wave przykuł szczególnie uwagę naszej redakcji, a to z uwagi na niezwykle oryginalny dobór artystów, których będziemy mogli usłyszeć, których sylwetki prezentujemy poniżej.

Steve Schroyder - Alien Voices
Steve Schroyder - Alien VoicesJeden z weteranów niemieckiej muzyki elektronicznej. Po krótkiej współpracy z zespołem Tangerine Dream (ponad 40 lat temu) sporo czasu poświęcił poszukiwaniom indywidualnego stylu.

Grywał z różnymi instrumentalistami, także jako muzyk sesyjny. Największe artystyczne sukcesy odniósł jako solista oraz współzałożyciel grupy Star Sounds Orchestra łączącej elektronikę z instrumentami perkusyjnymi. Schroeder równie silnie zaznaczył swoją indywidualność biorąc udział w słynnych nagraniowych sesjach Ricochet.

Zapraszany przez wokalistów z powodzeniem wzbogaca elektroniczne kompozycje nowymi środkami wyrazu. Występował m.in. z Anne Clark i Iriną Michailovą. Na „Music Wave” artysta pojawi się w eksperymentalnym składzie z Alien Voices i Leandrą.

www.myspace.com/schroyder
www.leandrasphere.de
www.myspace.com/alienvoices


Tomasz Ostrowski - I.Z.A.
Tomasz Ostrowski - I.Z.A.Już od początku swojej kompozytorskiej kariery zyskał rzesze fanów, którym szczególnie przypadły do gustu romantyczne i melodyjne utwory. W kolejnych plebiscytach TOP TLEN właśnie oni najliczniej głosowali na wydawane przez renomowany DUX nagrania Tomasza, poczynając od albumów „Kryształowe łzy” i „Virtualer”, kończąc na znacznie późniejszych „Vocoder Dreams” i „Romantic-On”.

Będąc przede wszystkim autorem urzekającej i subtelnej muzyki pozostaje wierny głównym inspiracjom (Biliński, Jarre, Vangelis, powiew Orientu). Nierzadko zaskakuje słuchaczy dynamiką nagrań. Zrealizował szereg ciekawych teledysków. To druga wielka pasja Ostrowskiego. W Szczecinie wystąpi z projektem I.Z.A.

www.tomaszostrowski.com.pl


Sławomir Łosowski
Sławomir ŁosowskiMistrz elektronicznych brzmień, legendarny lider i główny kompozytor zespołu KOMBI. Od 2004 roku z synem Tomaszem i Zbigniewem Filem występują jako zespół „Łosowski”.

Oryginalne brzmienie instrumentów klawiszowych kompozytora i jego styl gry, które były tak charakterystyczne dla muzyki KOMBI, nabierają dziś nowego, szczególnie atrakcyjnego wymiaru. Całość repertuaru Łosowski wykonuje na swoich słynnych, modyfikowanych przez siebie analogowych syntezatorach i samplerach z wykorzystaniem najnowszej technologii elektroakustycznej. Zajmuje się także grafiką, jest właścicielem studia nagraniowego SL Sound.

www.losowski.pl


Yarek & Łukasz
Yarek DegórskiYarek - syntezatorzysta, kompozytor, organizator koncertów, plastyk, producent telewizyjny. W nowym projekcie (duet SIRSS) grze Yarka towarzyszy głos Łukasza Kułakowskiego.

Wydane w ostatnim okresie przez oficynę Generator albumy: „Noc na zamku”, „Organix” i „Spirits Of The Dust” ugruntowały renomę szczecińskiego el-muzyka. Jego udział w międzynarodowych sesjach Ricochet Gatchering został zapisany na płytach sygnowanych przez Syngate Records i Ricochet Dream. Yarek jako Jarosław Degórski zrealizował setki reportaży, a jego spontaniczne utwory pojawiają się również w filmach dokumentalnych i reklamach.

www.myspace.com/siirss


Catz'n'Dogz
Catz'n'DogzCatz'n'Dogz tworzą szczecinianie - Wojciech Tarańczuk i Grzegorz Demiańczuk, wcześniej znani jako 3 Channels.

Do ich spotkania doszło w 2003 roku w szczecińskim Radiu ABC, a wspólnym celem stało się realizowanie ambitnej muzyki tanecznej. Własnymi nagraniami szybko udało się zainteresować zagraniczne firmy wydawnicze oraz ukierunkowane na ten typ repertuaru stacje radiowe i co szczególnie ważne - innych didżejów.

Miksy Catz’n Dogz okazały się na tyle efektowne, że niektóre klubowe zdarzenia nie mogą się już bez nich obyć. Wzięty duet mistrzów klubowej konsolety pojawia się na MUSIC WAVE w chwili zawodowej prosperity i promowanych medialnie największych artystycznych sukcesów.

www.myspace.com/3channels
pl-pl.facebook.com/catzndogz.official


Samuel Wilde
Samuel WildeArtystycznie uzdolniony reprezentant muzyki klubowej. W twórczy sposób przetwarza w komputerze wszystko to, co najsilniej oddziałuje na jego osobiste preferencje: techno, house, minimal.

Swoje niespożyte twórcze możliwości i wysublimowany gust prezentował uczestnikom klubowych imprez w całej Polsce. Jego obecność zawsze podnosi rangę organizowanych eventów. Jeden z najciekawszych polskich didżejów.

www.samuelwilde.pl


Szczegółowy program imprezy na stronie fajerwerki.szczecin​.eu
5,0 /1
Data publikacji: 2011-08-09
Komentarze

No to jest impreza(obok Boogie Brain) z której Szczecin może być dumny, oby zagościła tu na lata...

Dodano: 23:24 05.10.2011 zgłoś nadużycie