Siasia & Oscar Burnside ‎- Kato EP (Nitodrum)
Siasia & Oscar Burnside ‎- Kato EP (Nitodrum) "Kato" to nowa epka która ukazała się nakładem Nitodrum. Stoją za nią dwaj polscy producenci: Siasia i Oscar Burnside, którzy ponownie połączyli swoje siły, dostarczając nam dość nietypowy muzyczny materiał.

  • Artysta: Siasia & Oscar Burnside
  • Tytuł: Kato EP
  • Label: Nitodrum
  • Nr katalogowy: NITO 019D
  • Format: Digital
  • Kraj wydania: Polska
  • Data wydania: 16.08.2012
  • Gatunek: Techno

Tracklista:

1. Kato
2. Otak

Siasia i Oscar Burnside powracają z nową wspólną epką zatytułowaną "Kato". Składają się na nią dwie produkcje. Pierwszy kawałek jest utworem tytułowym, a jego nazwa nawiązuje do nazwy miasta Katowice. To bardzo intrygująca produkcja w dorobku obu twórców. Muzycy sięgnęli w nim głęboko do korzeni muzyki elektronicznej. W utworze dominuje stylistyka lat osiemdziesiątych. Zarówno ta europejska z początku tamtej dekady, jak i te amerykańska, znana z jej końca. Mimo tych ewidentnych wpływów muzyki z tamtego kresu, to sam utwór brzmi dość świeżo i zapewne będzie go można usłyszeć w niejednym klubie i w secie niejednego DJ'a.

Nazwa drugiego utworu to anagram słowa "kato". "Otak" to po prostu poprzedni tytuł pisany wspak. Jednak sam utwór różni się od swojego poprzednika. To bardzo ciekawa progresywna propozycja jaką uraczyli nas jej twórcy. Tak jak w poprzednim utworze, tutaj również słychać surowe brzmienie analogowych syntezatorów, jednak nie dominują one nad całością, a dzięki dość wesołemu breakowi, utwór brzmi zdecydowane lżej od swojego poprzednika.

Te dwa utwory stanowią ciekawą propozycje dla DJ'ów. Dodatkowo są dowodem na to, że mimo upływu lat, old-schoolowe brzmienie sprzed ponad dwóch dekad jest wciąż intrygujące, pod warunkiem, że znajda się twórcy, którzy postanowią wykorzystać je w zupełnie nowy sposób. Podsumowując, "Kato" to mroczniejsza część tego wydawnictwa, pasująca do setów techno jak i electro. "Otak" natomiast to idealna propozycja na klubowe noce z muzyką progresywną i tech-house'ową.
5,0 /2
Data publikacji: 2012-08-05
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.