SHOKująca retrospekcja #5: The Prodigy - Voodoo People
SHOKująca retrospekcja #5: The Prodigy - Voodoo People Dzisiejszą odsłonę felietonu chcemy poświęcić utworowi "Voodoo people", znanego na całym świecie zespołu The Prodigy. Na swoim koncie, prócz znakomitego dorobku muzycznego, mają dwa rekordy Guinness'a.

Muzyka The Prodigy składa się z rozmaitych stylów, począwszy od rave we wczesnych latach 90', po dance, big beat i industrial z elementami punkowego wokalu w późniejszych latach swojej działalności. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Liam Howlett, Keith Flint i Maxim Reality. Najbardziej znane ich utwory to m.in. Breathe, Omen, Poison, Smack My Bith Up, Outta Space, Firestarter, No Good oraz Voodoo People, który chcieliśmy Wam zaprezentować.

Utwór został wydany na winylu 12 sierpnia 1994 roku w wytwórni XL Recordings. Voodoo People utrzymywane jest w klimatach techno, acid oraz breakbeat i śmiało można go zaliczyć do klasyki muzyki elektronicznej. Nie można nie wspomnieć o znakomitym i pełnym energii remixie autorstwa Pendulum. Która wersja, według was jest lepsza? Zachęcamy do komentowania.


4,7 /6
Data publikacji: 2010-12-05
Komentarze

Tutaj też mam inne propozycje :)

Dodano: 20:21 05.12.2010 zgłoś nadużycie

Więc, zdradź swoją propozycję :F

Dodano: 20:43 05.12.2010 zgłoś nadużycie

"No Good (Start The Dance)" największy hit z płyty "Music For The Jilted Generation" oraz "Firestarter" kawałek który był kaminiem milowym nie tylko w karierze tego zespołu, ale również stał się jedną z najważniejszych produkcji w historii elektronicznej muzyki tanecznej.

Dodano: 21:48 05.12.2010 zgłoś nadużycie