Powrót duetu braci Voigt, czyli nowy Speicher już w sprzedaży
Powrót duetu braci Voigt, czyli nowy Speicher już w sprzedaży Od ich ostatniej wydanej wspólnej produkcji minęły cztery lata. Bracia Wolfgang Voigt i Reinhard Voigt wracają z dwiema nowymi produkcjami na kolejnej płycie z serii "Speicher" wydawanej przez Kompakt Extra.

"Speicher 69" to szósta wspólna płyta wydana przez duet Voigt & Voigt. Wcześniejsze produkcje pojawiły się na 3, 5, 10, 22 i 54 części serii płyt wydawanych pod szyldem Kompakt Extra. Starszy z braci, czyli Wolfgang jest współtwórcą i współwłaścicielem kolońskiej wytwórni Kompakt. Wolfgang zasłynął głownie dzięki ambientowemu projektowi Gas. Pod tym pseudonimem wydał cztery albumy, kilka epek, antologię zawierającą wszystkie cztery albumy. Ponadto pierwszy album wydany pod nazwiskiem Wolfgang Voigt został zatytułowany "Gas". Albumy te są jednymi z najciekawszych dokonań muzyki ambient i postawiły Voigta w czołówce twórców gatunku. Jednak Wolfgang Voigt to nie tylko ambient, ale przede wszystkim twórca techno.
Projekty w których wydawał produkcje z pogranicza techno i minimalu to: Mike Ink, M:I:5, Love Inc., Tal i All.
Reinhard Voigt to młodszy brat Wolfganga. Jego muzyka to swoista hybryda minimal techno oraz muzyki pop. Dodatkowo jego produkcje techno zawierają więcej elementów muzyki klubowej. To odróżnia go od swojego starszego i sławnego brata. Nie oznacza to jednak, że produkcje Reinharda to dance'owe brzmienia udające techno. Wręcz przeciwnie. Produkcje tego artysty to świetnie brzmiące techno wzbogacone o elementy popowe, jednak te elementy w żadnym wypadku nie dominują nad solidną bazą techniczną. Tak jak jego starszy brat, młodszy z braci Voigt wydał również dwa albumy i kilka epek z muzyką ambient. Projekt ten nosi nazwę Pentax.

"Speicher" to seria płyt wydawanych przez sublabel Kompakt Extra. Początek tej serii to wydana w Kompakt płyta "Speicher 1". W 2002 roku do życia został powołany Kompakt Extra. Pierwsza płyta w tym sublabelu nosiła nazwę "Kompakt Für Cisco". Następne płyty to już seria Speicher. Począwszy od "Speicher 2" na omawiane w tym artykule skończywszy. W tej serii swoje utwory wydali tacy artyści jak: Maxime Dangles, DJ Koze, Jake Fairley, The Orb, Steve Bug, Oxia, Gui Boratto, Justus Köhncke czy M Of M (Members Of Mayday). Wszystkie płyty cechuje doskonały dobór utworów w klimatach techno, tech house i minimal.
Nowy "Speicher" kontynuuje tę tradycję. "Synthesize" to ciekawy minimal. Motyw przewodni to wokalna pętla stylu lat osiemdziesiątych. "Idiolize" bardziej przypomina wcześniejsze produkcje duetu. Utwór rozpoczyna się od mrocznych akordów basu i fortepianu. Kończy się natomiast przyjemnym rave'owym muśnięciem, które w połączeniu z bazą utworu tworzy ciekawą kombinację dźwięków.
Płyta od wczoraj dostępna jest w sklepach. Zarówno w wersji winylowej, jak i w wersji cyfrowej.
5,0 /3
Data publikacji: 2011-10-04
Komentarze

Fajnie że wydali coś w końcu po dłuższej przerwie choć akurat kawałki z tej epki jakoś mnie nie ruszają.

Dodano: 10:57 04.10.2011 zgłoś nadużycie

Mi akurat podobają się te dwie produkcje :)

Dodano: 20:53 08.10.2011 zgłoś nadużycie

Obie jak najbardziej na plus :)

Dodano: 16:38 09.10.2011 zgłoś nadużycie

Jak dla mnie Synthesise to dobry staff,Idolize jakoś mi nie podchodzi ; )

Dodano: 22:34 09.10.2011 zgłoś nadużycie