"Pop Ambient 2013", czyli w muzycznej krainie łagodności z Kompaktem
 "Pop Ambient 2013", czyli w muzycznej krainie łagodności z Kompaktem "Pop Ambient" to jedna z najpopularniejszych składanek wytwórni Kompakt. Nieprzerwanie od 2001 roku wydawane są na nich premierowe produkcje ambientowe artystów, którzy niekoniecznie muszą być zrzeszeni wokół wytwórni.

"Pop Ambient", to oprócz "Total" najdłużej wydawana seria składanek przez koloński Kompakt. 21 stycznia przyszłego roku ukaże się jej kolejna część, zatytułowana "Pop Ambient 2013". Tak samo, jak w poprzednich latach, za selekcję utworów odpowiada Wolfgang Voigt. Na składance pojawi się również siódma część "Rückverzauberung", ambientowego projektu Voigta oraz jego remiks do utworu "Sully" Michaela Mayera, który pojawił się na wydanym ostatnio krążku "Mantasy".

Ponadto pojawią się również dwie produkcje Leandro Fresco, argentyńskiego twórcy muzyki elektronicznej. Nie zabraknie również muzycznych debiutów, takich jak projekt Terrapin, za którym stoją dwaj znani twórcy: Matias Aguayo i Jörg Burger. Ten ostatni zaprezentuje również swój solowy utwór z projektu Triola. Na całość składać się będzie 10 utworów, które zapewnią kolejną podróż w nowe obszary muzyki ambient. Poniżej pełna lista utworów:



1. Leandro Fresco - Cuando El Sol Grita La Manaña
2. Michael Mayer - Sully (Wolfgang Voigt Mix)
3. Jens-Uwe Beyer - Deutz Air 2
4. Triola - Jean Vigo
5. Marsen Jules - Point Of No Return
6. Mikkel Metal - Recombination
7. Anton Kubikov - Ambianopolis
8. Wolfgang Voigt - Rückverzauberung 7
9. Leandro Fresco - El Cruce Imposible
10. Terrapin - Cirrus Minor

5,0 /1
Data publikacji: 2012-11-12
Komentarze

Nie mogę się doczekać remiksu Voigta do utworu Mayera. "Sully" w oryginale jest niebiański i ciekawi mnie jak go Wolfgang zinterpretuje.

Dodano: 18:18 12.11.2012 zgłoś nadużycie