Parallax Breakz - Train (V.I.M. Records)
Parallax Breakz - Train (V.I.M. Records) Ukraiński, niezwykle uzdolniony producent Parallax Breakz jest już rozpoznawalną postacią na breakbeatowej scenie. Jest jednym z bardziej aktywnych twórców wydając swoje produkcje regularnie na wielu labelach. Tym razem wraz z singlem "Train" można go usłyszeć na V.I.M. Records.

  • Artysta: Parallax Breakz
  • Tytuł: Train
  • Label: V.I.M. Records
  • Nr katalogowy: V.I.M.BREAKS137
  • Format: Digital
  • Kraj wydania: Grecja
  • Data wydania: 30.01.2012
  • Gatunek: Progressive Breaks

Tracklista:
1. Train
2. Train (Bl1tz Remix)
3. Train (James Warren Remix)
4. Train (Inzert Remix)

Tytułowy "Train" jest dynamicznym breakbeatowym utworem stworzonym w progressywnej konwencji. Nie brak w nim mocniejszego bitu jak i wielu melodyjek charakterystycznych właśnie dla muzyki progressive. Całość tworzy pełną werwy świetną muzyczną kompozycję. Kolejna z wersji "Pociągu" autorstwa Bl1tza przynosi jeszcze więcej breakbeatowej mocy. Szorstka, epicka, atmosferyczna, rozpalająca energią. Tak można o niej powiedzieć. Do tego połamany bit i mocny bass jest jej znakiem rozpoznawczym. Kolejny z remiksów, autorstwa brytyjskiego producenta progresywnych breaków - Jamesa Warrena została nazwana "Dark and Long" i rzeczywiście jest bardzo stonowana, progresywna, epicka oraz przepełniona atmosferycznymi melodiami, które nadają prym temu utworowi. Dzięki temu utwór nabrał delikatności i subtelności. Singiel zamyka "Train" w interpretacji dobrze zapowiadającego się węgierskiego producenta Inzerta, który postanowił nadać utworowi większego "kopa". Już w pierwszych brzmieniach słychać bowiem bardziej uwydatnione "kicki", które stanową trzon całej kompozycji. Poza kilkoma breakdownomi budującymi napięcie, stanowią one główny element utworu.

Parallax Breakz po raz kolejny pokazał swój kunszt i wszechstronność tworząc "Train". Świetnie połączył bowiem breaki z muzyką progressive, która kojarzona była do tej pory z bardziej ciepłymi housowymi utworami niż mocnym i szorstkim breakbeatem. Opisaliśmy pokrótce jak mu to wyszło a teraz Wy przekonajcie się o tym sami.

Go to Beatport.comGet These TracksAdd This Player
5,0 /1
Data publikacji: 2012-02-03
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.