Ogłoszono pierwszych artystów festiwalu Boogie Brain
Ogłoszono pierwszych artystów festiwalu Boogie Brain Znamy już pierwszych wykonawców tegorocznej edycji festiwalu Boogie Brain. Będą nimi legenda berlińskiego techno i deep house - Henrik Schwarz oraz Benji B - niekwestionowana gwiazda brytyjskiej rozgłośni BBC 1Xtra.

Skład polskich artystów rozpoczynają Supra1 - bassowi wymiatacze z Krakowa oraz Catz'n'Dogz ze Szczecina.

Z racji wieku i doświadczenia Henrik Schwarz uznawany jest za weterana niemieckiej sceny deep house, choć jego muzyczne poszukiwania dawno przekroczyły granice jednego gatunku. Od lat odważnie eksperymentuje także z elektroniką i jazzem. Ze swoją pierwszą wielką miłością – didżeingiem – związał się na początku lat 90. Od kilku lat także produkuje muzykę. Jest jednym z pierwszych didżejów, którzy porzucili gramofony na rzecz laptopa, co w jego przypadku wyszło tylko na dobre. Jego sety powszechnie określane są jako "magiczne" i bliższe żywej muzyce niż mechanicznym brzmieniom. Henrik Schwarz wystąpi na "Berlin Stage" w sobotę.

Benji B, który od 8 lat prowadzi audycję "Deviation" w radiu BBC 1Xtra wystąpi w sobotę na "London Stage". Benji B promuje pełne spektrum soczystych, soulowych brzmień – od hip hopu, house’u, disco, detroit techno, po dubstep, funky i drum'n'bass. W Londynie, gdzie mieszka, jest gospodarzem imprezy Deviation, na której po raz pierwszy w Europie wystąpili Flying Lotus i Dam-Funk. Regularnie zaprasza tam swoich przyjaciół-artystów, do których należą Sa-Ra Creative Partners, Floating Points, Skream, Mark Pritchard, Moodymann, Marc Mac z 4hero, czy MJ Cole.

Supra 1 to krakowskie duo didżejsko-producenckie zajmujące się krzewieniem najwspanialszej na świecie next-levelowej, połamanej bass music. Śmiało przeszczepiają na polski rynek to, co najlepsze w UK. Odwiedzili już Szczecin tej zimy, a każdy kto był wtedy w klubie "City Hall"wie, jak bardzo taneczne jest to przedsięwzięcie i co się wtedy dzieje z ludźmi na parkiecie. Duet zagra w piątek na sceniej sygnowanej przez najlepszy magazyn muzyczny "Laif".

Prawdopodobnie nikomu nie trzeba przedstawiać szczecinian tworzących Catz'n'Dogz. Wojtek Tarańczuk i Grzegorz Demiańczuk swój styl określają jako nowoczesna mieszanka muzyki tanecznej. Mozna ich usłyszeć grających od disco/deephouse na małych prywatnych imprezach, które ostatnio często organizują w Berlinie oraz w Szczecinie, po techhouse i techno na festiwalach i w wielkich klubach całego swiata, takich jak Fabric, Panorama bar, Watergate, Studio 80. Wystąpią w piątek na "Laif Stage".

Trzecia edycja festiwalu "Boogie Brain" trwać będzie trzy dni. 22 lipca upłynie pod znakiem muzycznych filmów wyświetlanych w ramach Festiwalowego Kina Muzycznego na Zamku Książąt Pomorskich. W piątek, 23 lipca, na Nabrzeżu Starówka, od godz. 20 zabrzmią dźwięki z dwóch scen: "Laif Stage" i "Red Bull Tour Bus". W sobotę, również od godz. 20 pojawiać się będę reprezentanci "London Stage" i "Berlin Stage".
4,2 /16
Data publikacji: 2010-04-19
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.