Noah Pred - Third Culture (Thoughtless Music)
Noah Pred - Third Culture (Thoughtless Music) Dziś do sklepów trafił najnowszy krążek Noah Pred zatytułowany "Third Culture". Postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi odczuciami po przesłuchaniu tego materiału.

  • Artysta: Noah Pred
  • Tytuł: Third Culture
  • Label: Thoughtless Music
  • Nr katalogowy: TLM086CD
  • Format: CD
  • Kraj wydania: Kanada
  • Data wydania: 04.11.2013
  • Gatunek: Tech House / Deep House / House

Tracklista:

1. Unlock (feat. Anne Gallien)
2. No Throws
3. Questions (feat. Deepchild)
4. Crystallography
5. Phantom In A Jar
6. Devil's Quadrant (feat. Marc Deon)
7. Ghostbusser
8. Circles & Circles (feat. Rosina)
9. Third Culture
10. Your Signal (feat. Marc Deon)
11. Ends Unmet
12. All Alone (feat. Rosina)
13. Forever GoodbyeNoah Pred to jeden z ciekawszych artystów młodego pokolenia na scenie elektronicznej muzyki tanecznej. Dziś swoją premierę ma jego najnowszy krążek "Third Culture", którego tytuł nawiązuje do słynnej książki Johna Brockmana, w której zadaje pytanie i stara się na nie odpowiedzieć, czy istnieje miejsce pomiędzy kulturą humanistów a kulturą naukowców. Ten bezpośredni dyskurs stał się motywem przewodnim tego albumu.

Płytę rozpoczyna dość spokojny w tempie, ale nie w brzmieniu "Unlock", to zaproszenie do otworzenia zamku do muzycznego świata artysty. "No Throws" to już zdecydowanie dynamiczniejsza kompozycja, jednak dopiero nagrany wspólnie z Deepchildem "Questions" odsłania prawdziwy taneczny potencjał tego albumu. To niesamowicie energetyczny utwór, z ciężkim bitem, który z pewnością rozgrzeje niejeden parkiet. W "Crystallography" Pred powraca do brzmień którym bliżej do Chicago i Detroit, niż do europejskiej sceny. Ta fuzja brzmieniowa dwóch najważniejszych ośrodków amerykańskiej sceny klubowej wyszła muzykowi nader zgrabnie. "Phantom In A Jar" to powrót do wolniejszego tempa. Pewna monotonia zawarta w tej produkcji sprawia, że utwór ten przenosi słuchacza w odległe, niekoniecznie realne miejsca. "Devil's Quadrant" to kolejny klubowy killer, bardzo współczesny i bardzo taneczny utwór. "Ghostbusser" to chwila wytchnienia którą artysta serwuje słuchaczowi, po to by już w "Circles & Circles" porwać go do tanecznej zabawy. Tytułowy "Third Culture" zdaje się być nieustannym dialogiem pomiędzy Europą a Ameryką, pomiędzy melodią a rytmem, harmonią a dysharmonią. To zaiste poszukiwanie trzeciej kultury, która byłaby gdzieś pomiędzy, a jednocześnie gdzieś bardzo daleko. "Your Signal" jak i "All Alone" to chyba dwie najbardziej nostalgiczne kompozycje na całym krążku. Jest w nich jakaś tęsknota, i o ile w pierwszym utworze słychać pogodzenie się z tym co już było, o tyle drugi to próba przywołania tego co już minęło. "Ends Unmet". Podobnie "Ends Unmet" i "Forever Goodbye" które stanowią swoistą klamrę spinającą wszystko w jedną całość.

Artysta zaserwował słuchaczom na swoim nowym krążku wiele doskonałych utworów, które nie tylko sprawdzą się na tanecznym parkiecie, ale również w zaciszu domowego salonu, rozgrzewając tę jesienną i zimową przestrzeń ciepłym brzmieniem, którego tutaj nie brakuje. "Third Culture" to album bardzo udany, i jeden z lepszych house'owych krążków wydanych w tym roku. Zdecydowanie warto po niego sięgnąć.
0,0 /0
Data publikacji: 2013-11-04
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.