MacAster - Simple Beauty (Nitodrum)
MacAster - Simple Beauty (Nitodrum) "Simple Beauty" to tytuł albumu polskiego producenta, znanego jako MacAster. Pozycja ta to muzyczny zwrot w kierunku melodii, której rola w ostatnich latach została mocno zredukowana.

  • Artysta: MacAster
  • Tytuł: Simple Beauty
  • Label: Nitodrum
  • Nr katalogowy: NITO 005LP
  • Format: Digital
  • Kraj wydania: Polska
  • Data wydania: 26.09.2012
  • Gatunek: Tech House / Neotrance
Tracklista:

1. Turn To The Music
2. Incredible Martha
3. Symphonic Kindergarden
4. Dirty Playground
5. Easy-going Gabriela
6. Bike With Overtones
7. Clever Aleksander
8. Baracca"Simple Beauty" to zbiór ośmiu produkcji polskiego producenta Miachała Błażewicza, który publikuje pod pseudonimem MacAster. Już na pierwszy "rzut ucha" słychać, że album podążą nowymi ścieżkami w muzyce klubowej, które coraz częściej kierują się w stronę melodii. Ta w ostatnich latach bywała często spychana na drugi plan, a czasami wręcz nie występowała. Wydaje się jednak, że trend ten właśnie się kończy i dziś melodia w kompozycji jest nie mniej ważna niż rytm, o czym świadczy coraz większa popularność takich stylów jak neotrance czasem zwanym melodic techno.

Ta stylistyka właśnie, wspomagana momentami progressive-house'owymi wstawkami, dominuje na wspomnianym albumie. Już pierwszy utwór swoim tytułem wskazuje słuchaczom kierunek w jakim całość będzie podążała. "Turn To The Music" z hipnotyczną siłą zabiera nas w nieznane zakątki fantastycznych muzycznych pejzaży. Podobne wojaże odbędziemy słuchając następnego utworu "Incredible Martha" czy "Easy-going Gabriela". Z kolei "Symphonic Kindergarden" to niezwykle subtelny utwór, który niejako automatycznie przypomina najlepsze produkcje wydane w Traum Schallplatten. "Clever Aleksander" oraz "Dirty Playground" momentami przypominają niezwykle sugestywne klimaty rodem z cosmic music. Zwłaszcza ten pierwszy silnie nawiązuje do tej pierwotnej, w muzyce elektronicznej, tradycji hipnotycznych sekwencji melodycznych. "Bike With Overtones" oraz "Baracca" to znów nowoczesne wydanie muzyki klubowej, które najprawdopodobniej będzie dominować na klubowych parkietach w ciągu kilku najbliższych lat.

W ciągu ostatnich kilku lat tech house z minimalistycznych form przechodzi w melodyjne pasaże rodem z początków muzyki trance. Jedyna różnica polega na tym, że tempo utworów jest zdecydowanie wolniejsze od tych sprzed dwóch dekad. Tak więc utwory te bardziej przypominają klimatem "Selected Ambient Works 85-92" Aphex Twina niż acidowe zajawki w stylu Emmanuela Top czy Marka Spoona. Tę stylistykę doskonale słychać na krążkach takich twórców jak Extrawelt, Dominik Eulberg czy Max Cooper. "Simple Beauty" doskonale wpisuje się w tę konwencję.
5,0 /2
Data publikacji: 2012-09-28
Komentarze

Polecam ten album. Świetna robota Macastera!

Dodano: 15:14 28.09.2012 zgłoś nadużycie

Zgadzam się w 100%

Dodano: 15:19 28.09.2012 zgłoś nadużycie