Kölsch powraca z nowym albumem!
Kölsch powraca z nowym albumem! Nostalgiczna podróż Kölscha do czasów dzieciństwa zatrzymała się tym razem na roku 1983. Wtedy to bowiem przyszły muzyk podróżował po Europie i zapis tych wspomnień ukaże się na albumie zatytułowanym po prostu "1983".

Rune Reilly Kölsch, znany jako Kölsch, na stałe związał się z kolońskim Kompaktem. Można powiedzieć, że jego kolejne epki wydawane w serii "Speicher", nakładem Kompakt Extra, wyznaczają kolejne pory roku w cyklu wydawniczym tej znamienitej oficyny wydawniczej. Ukazały się już cztery, a najnowsza, zatytułowana "Speicher 84" pojawi się w sklepach 20 kwietnia.
Kölsch jest wyróżniającym się artystą w katalogu Kompaktu. Jego dancowe zacięcie w utworach stawia go raczej w szeregu artystów ze sceny EDM niż techno. Jednak jego utwory różnią się dość radykalnie od takich artystów jak Eric Prydz, David Guetta czy Sebastian Ingrosso. To mimo wszystko inny rodzaj tanecznej wrażliwości.

Chociaż na swoim koncie ma współpracę chociażby z Nicki Minaj, a sam jest autorem slynnej "Calabrii", z której Alex Audiono w 2006 zrobił wielki hit "Destination Calabria", to trzeba pamiętać o tym, że jest również autorem bardzo "technicznych" epek wydanych pod pseudonimem Ink And Needle. To techniczne zacięcie słychać wyraźnie na nostalgicznym albumie "1977", który był jednocześnie długogrającym debiutem wyprodukowanym specjalnie dla wspomnianego Kompaktu.
Łącząc w sobie taneczną poetykę z houseową estetyką stworzył album, który nadawał się zarówno do grania na imprezach, jak i słuchania w domu. Teraz Kölsch powraca z nowym albumem "1983", który jest wspomnieniem czasów dzieciństwa i podróży samochodem po Europie, a dokładniej do muzyki, która mu wówczas towarzyszyła. Warto zauważyć, że trzy utwory wyprodukował wraz z Gregorem Schwellenbachem, który zaaranżował na orkiestrę symfoniczną najlepsze utwory w dorobku kolońskiego wydawnictwa (o czym pisaliśmy na naszym portalu wcześniej). Nowy album Kölscha ukaże się 8 czerwca. Poniżej lista utworów:1. 1983
2. Talbot feat. Gregor Schwellenbach
3. Moonface
4. Two Birds
5. Pacer
6. The Road feat. Gregor Schwellenbach
7. Cassiopeia feat. Gregor Schwellenbach
8. DerDieDas
9. Die Anderen
10. Bloodline feat. Tomas Høffding of WhoMadeWho
11. Unterwegs
12. E45
13. Papageno 30 Years Later feat. Waa Industry

0,0 /0
Data publikacji: 2015-04-08
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.