Dwie kompilacje na dwudziestolecie Underworld
Dwie kompilacje na dwudziestolecie Underworld Rok 2012 jest znamienny dla zespołu Underworld, ze względu na dwudziestą rocznicę wydania pierwszego w ich karierze singla. Aby uczcić to wydarzenie, zespół ogłosił wydanie dwóch kompilacji, w skład których wejdą największe przeboje formacji.

Formacja Underworld ukształtowała się w 1991 roku, gdy do dwóch producentów Karla Hyde'a i Ricka Smitha, którzy tworzyli już od lat osiemdziesiątych, dołączył DJ i producent Darren Emerson. Chociaż zespół miał już na swoim koncie dwa albumy: "Underneath The Radar" (1988) i "Change The Weather" (1989), to w 1992 roku rozpoczął się nowy etap w działalności muzyków. Dzięki singlowi "Mother Earth / The Hump" grupa zaistniała na klubowym na klubowych parkietach. W 1994 roku do sklepów trafia "Dubnobasswithmyheadman", który sprawia, że Underworld ugruntowuje swoją pozycję na brytyjskiej scenie klubowej. Z tego albumu pochodzą takie utwory jak: "Dark & Long", "Dirty Epic" czy "Cowgirl".
Dwa lata później do sklepów trafia kolejny krążek zatytułowany "Second Toughest In The Infants". W tym samym roku do kin trafia film "Trainspotting", w którym zostają wykorzystane dwie produkcje zespołu: "Dark & Long (Dark Train)" i "Born Slippy .NUXX". Ten ostatni sprawia, że Underworld odnosi komercyjny sukces, a sam utwór do dziś jest najbardziej rozpoznawalną produkcją w dorobku formacji. Reedycja albumu została między innymi wzbogacona o wspomniany utwór.
W 1999 roku swoją premierę ma album "Beaucoup Fish". Był to kolejny sukces w dorobku muzyków. Utwory takie jak "Push Upstairs" czy "Jumbo" królowały na wielu parkietach przez długi czas. Rok później do sklepów trafia "Everything, Everything", koncertowy album zawierający najpopularniejsze produkcje formacji. Po promocji tego albumu z zespołu odchodzi Darren Emerson.
W latach 2002-2003 formacja znów staje się duetem. W tym czasie wydają kolejną płytę zatytułowaną "A Hundred Days Off". Album ten nie odnosi jednak większego sukcesu i jest krytykowany przez część fanów formacji. W 2005 roku rusza projekt Underworldlive.com, który stanowi coś na kształt labelu i platformy wydającej muzykę, w tym samym czasie do formacji dołącza, współpracujący już wcześniej z muzykami, Darren Price. To właśnie nakładem tego wydawnictwa w 2007 roku zostaje wydany kolejny album pod tytułem "Oblivion With Bells". W latach 2005-2008 (szczególnie w dwóch ostatnich) pojawia się wiele zapisów z występów Underlowerld. Wszystkie wydawane są przez Underworldlive.com.
W zeszłym roku ukazał się kolejny krążek "Barking". Przy produkcji tego albumu brało udział wiele znaczących postaci z międzynarodowej sceny klubowej, jak: Dubfire, Paul Van Dyk, High Contrast, czy Mark Knight i D. Ramirez. W przyszłym roku do sklepów trafią dwie kompilacje z okazji dwudziestolecia nowej, klubowej odsłony Underworld.

W pierwszej kolejności zespół przedstawił dokonania z lat 1992-2002, dodając do antologii dodatkowy materiał, który uzupełnił obraz pierwszych dwóch dekad Underworld na rynku muzycznym. Potrójne wydawnictwo w doskonały sposób przedstawia znaczącą część historii zespołu.
Premiera materiału planowana jest na 23 stycznia 2012 roku. Warto dodać, że długoletnie dokonania zespołu zostały docenione także przez organizatorów przyszłorocznych letnich igrzysk olimpijskich w Londynie. Karl Hyde i Rick Smith zostali dyrektorami muzycznymi widowiska. Olimpiada rozpocznie się 27 lipca 2012 roku. Poniżej tytuły i okładki dwóch jubileuszowych składanek.

Underworld - "A Collection"Underworld - "The Anthology"

5,0 /2
Data publikacji: 2011-12-12
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.