Drugi album Michaela Mayera
Drugi album Michaela Mayera Michael Mayer, jeden ze współzałożycieli wytwórni Kompakt, powraca po ośmiu latach z nowym solowym albumem. "Mantasy" to długo wyczekiwany krążek tego znanego DJ'a i producenta, który ukaże się 22 października.

Michael Mayer to jeden z trzech współtwórców kolońskiej wytwórni Kompakt. Jako DJ zwiedził niemal cały świat, grając w najlepszych klubach i na największych festiwalach. Jako producent tworzył remiksy zarówno dla największych gwiazd muzyki elektronicznej, jak i dla młodych producentów, którzy wkrótce stawali się znaczącymi postaciami na scenie muzyki tanecznej. Tę umiejętność wyszukiwania nowych muzycznych perełek doskonale wykorzystuje w wytwórni, wyławiając dla niej wciąż nowych artystów.
< Do tej pory Michael wydał tylko jeden album. To pochodzący z 2004 roku krążek "Touch". Muzyk ma jednak na swoim koncie więcej pozycji. Oprócz wielu epek, jest autorem kompilacji, które już teraz uważane są za kultowe. Na tym polu szczególnie wyróżnia się seria "Immer", która do tej pory składa się z trzech części, oraz trzynasta część londyńskiej serii "Fabric". Ponadto wraz z Superpitcherem jako Supermayer wydał album "Save The World". Inny projekt, o którym warto wspomnieć to Forever Sweet. Powstał on wraz z Reinhardem Voigtem. Ta współpraca zaowocowała wieloma epkami oraz wydaniem albumu "Geben & Nehmen", który ukazał się nakładem wytwórni Ladomat 2000.

Jak widać Michael Mayer na pewno nie należy do leniwych twórców, a każde jego wydawnictwo stanowi ważne wydarzenie na scenie muzyki elektronicznej. Nie inaczej zapewne będzie tym razem. Po ośmiu latach od debiutu ukaże się jego drugi solowy album zatytułowany "Mantasy". Krążek trafi do sklepu 22 października. Mimo, że będzie to drugi album, sam artysta uważa go za pierwszy: "Szczerze, "Touch" powstał wciągu kilku tygodni i słychać to wyraźnie". Swoje nowe wydawnictwo określa jako album od DJ'a niż album dla DJ'a. Na płycie tej "wyraźnie odbijają się gazyliony dźwięków które słucham w prywatnym zaciszu, zwłaszcza ulubione soundtracki i muzykę przypominającą ścieżki dźwiękowe". Poniżej lista utworów:


1. Sully
2. Lamusetwa
3. Wrong Lap
4. Mantasy
5. Roses
6. Baumhaus
7. Rudi Was A Punk
8. Voigt Kampff Test
9. Neue Furche
10. Good Times

5,0 /1
Data publikacji: 2012-07-21
Komentarze

Bardzo dobra płytka. To esencja tego z czego słynie Kompakt. Gorąco polecam!

Dodano: 17:43 30.10.2012 zgłoś nadużycie