Dr. Motte meets Gabriel le Mar - Puttin' On The Green Hat (Praxxiz)
Dr. Motte meets Gabriel le Mar - Puttin' On The Green Hat (Praxxiz) Dr. Motte spotyka Gabriela le Mara już po raz drugi. Oczywiście mam tu na myśli spotkanie muzyczne. Ostatnie zaowocowało wydaniem albumu "Dr. Motte meets Gabriel le Mar". Tym razem pojawił się winyl "Puttin' On The Green Hat".

  • Artysta: Dr. Motte meets Gabriel le Mar
  • Tytuł: Puttin' On The Green Hat
  • Label: Praxxiz
  • Nr katalogowy: PRZ008
  • Format: 12"
  • Kraj wydania: Niemcy
  • Data wydania: 13.07.2012
  • Gatunek: Techno
Tracklista:

A1. Puttin' On The Green Hat
A2. Puttin' On The Green Hat (Version Deux Bonus 3)
B1. Puttin' On The Green Hat (Nihil Young Remix)
B2. Puttin' On The Green Hat (Version Deux Bonus 4)

Nowa produkcja Dr. Motte i Gabriela le Mara została wydana na dwunastocalówce. Znalazły się na niej wersja oryginalna, remiks Nihil Younga oraz dwie drummpelle. Wersja oryginalna to dość nietypowa produkcja w twórczości obu panów. Gabriel le Mar znany jest głównie z głębokiego dub techno i eterycznego ambientu, natomiast Dr. Motte, twórca legendarnej Parady Miłości, nie stroni od mocnego bitu. Tymczasem obaj serwują nam numer bardzo lekki, a jednocześnie brzmiący bardzo oszczędnie. Ten surowy bit okraszony jest poprzerywanym wokalem, który momentami gryzie się z bitem. To wszystko tworzy dość specyficzne brzmienie, które nie każdemu może się spodobać.

Inaczej rzecz ma się z remiksem, którego autorem jest Nihil Young. Już na samym początku wita nas mocny bas. Potem pojawia się również ten sam charakterystycznie modulowany wokal, ale tym razem doskonale współgra z bitem. Głębokie synthy sprawiają, że całość jest niezwykle energetyczna. Na płycie znajdują się jeszcze dwie drummpelle, które stanowią doskonałe narzędzie dla DJ'a podczas setu, jako alternatywa dla wersji oryginalnej, ale nie tylko.

Jeżeli ktoś spodziewał się brzmienia, które dominowało na ostatniej wspólnej płycie obu panów, może być nieco zaskoczony. Na "Puttin' On The Green Hat" dominuje zupełnie inny muzyczny klimat. To płyta jak najbardziej przeznaczona na klubowy parkiet, z dwiema mocna różniącymi się od siebie wersjami. Dodatkowo na 20 września zapowiedziany jest winyl z dwoma kolejnymi remiksami autorstwa Ingo Bossa i Thomasa Lizzara.
5,0 /1
Data publikacji: 2012-08-10
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.