Debiutancki album Dillon w BPitch Control
Debiutancki album Dillon w BPitch Control Premiera w BPitch Control. Tym razem swój debiutancki album wydaje Dillon, i tak samo jak przy ostatniej płycie wydanej przez wytwórnię, album zaskakuje brzmieniem.

BPitch Control nie przestaje zaskakiwać. Po wydaniu solowego albumu Aérea Negrot, Ellen Allien postanowiła wydać kolejny album, który odbiega od dotychczasowej stylistyki wydawnictwa. "This Silence Kills", to debiutancki album niemieckiej wokalistki Dillon. Naprawdę nazywa się Dominique Dillon de Byington. Swoim wokalem oczarowała ona królową berlińskich klubów, czyli Ellen Allien, która stwierdziła, że znalazła w końcu divę muzyki elektronicznej.
Jej głos jest zdecydowanie interesujący. Momentami przypomina Björk, innym razem Kate Bush. Na swoim koncie ma single "Ludwig" wydany w Combination Records oraz "C Unseen Sea" wydany w Kitty Yo Germany. Ponadto udzielała się wokalnie w produkcjach wielu artystów, takich jak: Coma czy Slut. Ponadto jest autorką tekstów.

"This Silence Kills" to płyta w wyjątkowym klimacie. Dla tych którzy przyzwyczaili się do tego, że albumy wydawane w BPitch to głównie bardzo taneczna muzyka klubowa, mogą czuć się nieco zdezorientowani. Płyta ta bowiem to bardzo wysublimowany pop. Utwory przepełnione są romantycznymi dźwiękami pianina, a muzyczne aranżacje stanowią tło dla umiejętności wokalnych, jakimi dysponuje Dillon.
Album nadaje się zdecydowanie do słuchania w domu, najlepiej z bliską osobą. Nastrojowe piosenki tworzą bowiem ciepła, miła atmosferę, w sam raz na długie jesienne i zimowe wieczory. Poniżej lista utworów:


1. This Silence Kills
2. Tip Tapping
3. Thirteen Thirtyfive
4. Your Flesh Against Mine
5. You Are My Winter
6. The Undying Need To Scream
7. _______________
8. From One To Six Hundred Kilometers
9. Hey Beau
10. Texture Of My Blood
11. Gumache
12. Abrupt Clarity



Album od dziś jest dostępny do kupienia na platformie JunoDownload. W przyszły piątek do sklepów trafią wersje CD oraz winylowe. Ponadto w tym samym dniu album będzie dostępny w pozostałych sklepach, oferujących muzykę w formatach cyfrowych.
5,0 /1
Data publikacji: 2011-11-11
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.