Całkowicie oddani muzyce - rozmowa z duetem Pol_On
Całkowicie oddani muzyce - rozmowa z duetem Pol_On Boogie Brain coraz bliżej! Już dzisiaj prezentujemy Wam kolejny wywiad z jednym z artystów tegoż festiwalu a właściwie dwoma artystami z naszego eksportowego duetu - POL_ON!

Siemanko chłopaki! Fajnie, że zgodziliście się na ten wywiad. Powiedzcie co słychać jak mijają Wam tegoroczne wakacje?

Cześć :) Cała przyjemność po naszej stronie. Wakacje mijają nam miło.. na podróżach, pracy, odpoczynku i zabawie :)

Widzę, że od czasu pierwszej EP`ki dla Channels Rec. od razu wszedł wielki postęp- tzn. zaraz po niej można było usłyszeć Wasze produkcje w wielu miejscach, gdzie były grane przez wiele osób itd. Zaraz później zaatakowaliście nas materiałem dla takich znanych labeli jak Outils Du Connaisseur, Get Physical czy chociażby Mothership. Powiedzcie może od początku jak doszło do tego, że zaczęliście działać razem i skąd taki szybki progress w tym temacie?

Zaczęło się to wszystko mniej więcej 2 lata temu, kiedy spotykaliśmy się na imprezach które organizował Michał w różnych klubach w Warszawie. Dosyć szybko zorientowaliśmy się, że nasze gusta muzyczne są bardzo zbieżne ze sobą i posiadamy podobną wrażliwość na muzykę. Postanowiliśmy spróbować coś razem zrobić... i tak powstał nasz duet. Sprawy faktycznie potoczyły się dość szybko i to chyba jest zasługą tego, że bardzo dużo pracujemy i dbamy o to żeby cały czas się rozwijać, poszukiwać.

Z tego co wiem zaczęliście nieźle podróżować ostatnimi czasy. Po Polsce będzie parę lat już, ale w Anglii, Niemczech czy na Ibizie bookingi pojawiły się bodajże w tym roku. Powiedzcie, cieszycie się z takiego obrotu sprawy czy raczej Was to męczy i wolelibyście się z tym ograniczyć?

Tak. Od jakiegoś czasu gramy dosyć systematycznie, pojawiają się coraz to nowe miejsca, wydarzenia. Weszliśmy we współpracę z agencją bookingową z Niemiec, z którą dogadujemy się fantastycznie, i w końcu możemy cieszyć się z efektów naszej pracy. Mamy oczywiście cichą nadzieję, że będzie jeszcze ciekawiej :)

A nawiązując do tego co już za nami- jak wypadły występy w stolicy muzyki elektronicznej - Berlinie, w którym już parokrotnie graliście m.in. z chłopakami z 3Channels, w takich miejscach jak np. w Bar25 czy Farbenseher. Czy naprawdę jest tak super czy temat jest już przereklamowany?

Berlin jest miastem w którym czuję się, że jest to ważne miejsce w historii muzyki elektronicznej/tanecznej. Ilość klubów i miejsc jest imponująca, to robi wrażenie. Na imprezach jest niesamowita atmosfera, i czujesz że ludzie dla których grasz wiedzą o co w tym wszystkim chodzi, to piękne doświadczenie.

A jak ogólnie układa się Wam współpraca z chłopakami? Bo jak wszyscy dobrze wiemy od samego początku powstania Pol_On wspierali oni Was i często można Was było zobaczyć razem. Chociażby i w naszym mieście, gdzie graliście przynajmniej dwukrotnie w klubie Mezzoforte - raz z 3Channels i raz z gościem z US- Nikola Baytala oraz dwoma naszymi duetami - 3Channels i Fractional Slightly. Jak wspominacie te imprezy?

Z chłopakami przyjaźnimy się od wielu, wielu lat, tak samo jak z Łukaszem (SLG - przyp.red.) Wzajemnie się wspieramy, pomagamy, motywujemy . Nie jest to w żadnym przypadku układ.. po prostu się przyjaźnimy :) Dlatego też nasze wspólne imprezy - czy to lepsze czy gorsze - są dla nas bardzo ważne, gdyż możemy znów razem spędzić czas. Impreza z Nicola Baytala była świetna. Zagraliśmy tam trochę na przyczepkę, ale set Nicoli to prawdziwy majstersztyk, który nie często udaje nam się usłyszeć w polskich klubach.

Teraz przyszedł czas na większą, masową imprezę w postaci festiwalu Boogie Brain. Powiedzcie mi generalnie wolicie mniejsze kluby czy większe, masowe imprezy? Ogólnie z tego co widzę w tym roku wielkie eventy typu chociażby Selectror Festival też macie już za sobą, ale jak Wy na to patrzycie, co preferujecie z powyższych?

Tego się nie da porównać, granie na festiwalu dla dużej ilości osób jest dużym sprawdzianem dla artysty, który musi ruszyć tłum, nie mając tak na prawdę z nim kontaktu bezpośredniego. To duża sztuka i ciągle się jej uczymy. Natomiast granie w klubie to bezpośredni kontakt, i tutaj możesz użyć trochę innych środków, wytworzyć bardziej intymną atmosferę. Jak widzisz nie da się porównać tych dwóch rzeczy. Ale wszystko, co spaja te rzeczy razem to muzyka i ona jest dla nas najważniejsza.

Czy możecie nam zdradzić czego można spodziewać się po Pol_On`ach zarówno na Boogie Brain jak i po nim na after party:)?

Na BB zagramy bardzo spokojnie. Gramy dość wcześnie, więc będziemy mogli zaproponować Wam kojącą i miłą dla ucha podróż :) Jak będzie na after party - tego chyba nie wie nikt.. z pewnością będzie to pamiętna noc.

Jakie macie plany jako duet na najbliższą przyszłość?

Ostatnio mieliśmy dużo pracy nad remixami. Cieszymy się bardzo, ponieważ zgłosiły się do nas dobre labele m.in. Plastic City, Compost Records, Dieb Audio, Systematic. Wyjdą one w najbliższych miesiącach. Następnym krokiem będzie przygotowywanie własnego materiału dla Freerange i Kolour Records. Mamy nadzieję, że to będzie kolejny krok na przód, bo nic tak chyba nie dopinguje do pracy jak kolejne wyzwania.

Czy organizujecie również jakieś własne imprezy cykliczne np. czy tylko gracie i produkujecie?

Tak jak mówiliśmy w poprzednim pytaniu - jesteśmy teraz naprawdę bardzo zajęci. To spowodowało, że od kilku miesięcy nie organizujemy w Warszawie cyklicznych wydarzeń. Nie znaczy to jednak, że zrezygnowaliśmy definitywnie - wręcz przeciwnie. Już niebawem będziecie mogli nas usłyszeć zarówno w Warszawie jak i innym mieście, gdzie będziemy organizować nasze imprezy.

Może na koniec parę słów do Waszych fanów w Szczecinie:)?

Warsaw By Night Good? ;)))

Hehe:) Dzięki za rozmowę i do zobaczenia na Boogie Brain!

Dzięki serdeczne i do zobaczenia !


Rozmawiał Michał Kawka (Flick'n'Scrape)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.
5,0 /4
Data publikacji: 2010-07-15
Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.